П'ятниця, 31 серпня 2018

Чому варто регулярно проходити діагностичне обстеження при спортивних тренуваннях та занятті фітнесом?

Чому варто регулярно проходити діагностичне обстеження при спортивних тренуваннях та занятті фітнесом?

Бути здоровим та сильним – саме цього прагне кожен із нас. Запорука гарного самопочуття, життєвого тонусу та позитивного настрою щодня полягає в активному способі життя. Регулярні заняття фітнесом та спортивними тренуваннями передбачають поступове та методичне наростання фізичного навантаження. Тому як спортсменам, так і кожній людині, що веде активний спосіб життя для досягнення поставленої мети вкрай важливими є об'єктивна оцінка ресурсів організму, ймовірного впливу та ризиків того чи іншого виду спорту на здоров'я.

Кардіореспіраторний тест

Саме функціональна та спортивна діагностика, спираючись на дані антропометричного, опорно-рухового, силового, метаболічного профілів, композиції тіла та за результатами кардіо-респіраторного тесту, дозволяє визначити фізичний потенціал людини, а саме:

  • якою є реакція організму на підвищення рівня навантаження, оцінити функціональний стан в динаміці
  • визначити ключовий тип енергетичного обміну, що надзвичайно важливо для нарощування м'язової маси та збільшення витривалості організму
  • виявити можливі порушення у роботі серцево-судинної системи та дихальної

Також є обов'язковою для спортивної фізіології розробка режиму харчування та індивідуальної фармакологічної програми, програми відновлення організму. Крім того, функціональна та спортивна діагностика дозволяє оцінити рівень стресу людини.

На основі отриманих результатів спеціалісти-діагности, дієтологи, кардіологи та фітнес-тренери розробляють індивідуальні рекомендації щодо фізичних навантажень. Адже дуже важливо отримувати від тренувань не лише фізичний розвиток, а й психоемоційне задоволення!

 


Спірометрія

Кому потрібна функціональна діагностика здоров'я?

Фактично, діагностичне обстеження функцій організму потрібне кожній людині. Щодо спортсменів, то немає значення, плануєте ви заняття фітнесом, важкою чи легкою атлетикою, плаванням чи футболом – діагностичне обстеження дозволяє розробити оптимальну стратегію тренувань та досягти максимальних результатів.

За допомогою спеціалізованого обладнання тестування проводяться фахівцями в галузі спортивної фізіології. Кожен спортсмен дізнається про індивідуальні особливості та фізіологічний стан організму станом на сьогодні. Наприклад, газоаналіз дає вичерпну інформацію про аеробний та анаеробний поріг організму.

На основі цих показників тренери, в тому числі фітнес-тренери, розробляють індивідуальну програму з розрахунком навантаження під час тренувань. Це допомагає підвищити витривалість спортсмена, психологічно підготувати його до важливих змагань та запобігти виснаженню.


Біоімпедансометрія

Діагностичне обстеження перед початком занять спортом

Покращення здоров'я можливе лише за умови раціональних фізичних навантажень. Так, функціональні проби допоможуть визначити схильність до окремих видів спорту – які вправи, на які групи м'язів та з якою вагою даватимуть найкращу динаміку.

До початку тренувань треба підійти виважено, аби фізичні навантаження не завдали вам шкоди.

Надзвичайно важливим є професійне обстеження для дітей. Адже більшість шкільних нормативів не надто відрізняються від вимог у професійному спорті. В той час, як професійні спортклуби забезпечують своїх вихованців якісним медичним обслуговуванням та ретельним контролем стану здоров'я, звичайні школи таким похизуватись не можуть. Діагностичне обстеження дитини дасть батькам вичерпну інформацію про фізичні можливості малюка, а отже, і впевненість у його безпеці.

 


Регулярне діагностичне обстеження за показаннями

Медичні застереження щодо фізичних навантажень ігнорувати ні в якому разі не можна. Але більшість із них насправді не є причиною відмовлятись від спорту. Навіть навпаки, історія медицини знає безліч випадків, коли фітнес та легка атлетика допомагали у боротьбі з хронічними захворюваннями.

Так, завдяки правильному розподіленню навантажень пацієнти, хворі на цукровий діабет, можуть тримати рівень глюкози в крові під контролем та насолоджуватись життям. Програма тренувань для таких людей потребує особливої уваги спортивних лікарів та ендокринологів. Спільною роботою медиків, тренера та безпосередньо самого спортсмена можна досягти тривалої ремісії захворювання.

Присутність в анамнезі (історії життя) ішемічної хвороби серця, травм та ендокринних порушень є беззаперечними передумовами для проведення ретельної спортивної діагностики у спеціалізованому медичному закладі.


Спортивна діагностика для покращення результатів

Позитивна динаміка успіхів спортсмена багато у чому залежить від правильної програми тренувань. Аби розробити її індивідуально, слід чітко розуміти у якому стані перебуває організм людини саме зараз. Можна послабити навантаження на певні групи м'язів та вберегти їх від професійних травм. Аби спортсмен не втратив тонус, визначаються які типи навантаження стануть оптимальною альтернативою звичним.

Ефективність тренувальних програм, створених без урахування індивідуальних особливостей організму спортсмена, надзвичайно низька. Саме спортивна та функціональна діагностика лежить в основі концепції підвищення результативності спортсменів, адже вона дає змогу не лише оцінити їх стан здоров'я, а й спрогнозувати можливий результат від тренувань.


Якісна функціональна та спортивна діагностика у Києві та Україні. Куди звернутись?

Сучасний центр функціональної та спортивної діагностики Age Free – це місце, де кожен може отримати максимум інформації про:

  • чинний резерв здоров'я
  • можливості організму в обраному виді спорту
  • прогноз успішності тренувань з урахуванням передбачених фізичних навантажень
  • цінні поради спеціалістів щодо покращення спортивних результатів

Age Free – це першокласне обладнання та команда відданих своїй справі спеціалістів. Значну частку ресурсів центр виділяє на розвиток лінійки обладнання для проведення якісної функціональної та спортивної діагностики, підвищення кваліфікації фахівців. Центром постійно проводяться наукові дослідження в галузі фізіології організму, зрощуються нові спеціалісти та вдосконалюються діючі.

Кожен клієнт Age Free отримує увагу, яка гідна чемпіона!

Діагностичний центр Age Free